• BÜYÜKÇEKMECE’YE İSRAİL TOHUMU GİREMEZ
  • BÜYÜKÇEKMECE’YE İSRAİL TOHUMU GİREMEZ
   Büyükçekmece Belediyesi’nin 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü etkinliğine katılan Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, “Bundan sonra Büyükçekmece’ye İsrail tohumu giremez” ifadesini kullandı.
   20 Mayıs 2021 13:22
   Son Güncelleme:20 Mayıs 2021 13:22
   zafer yılmaz
   674

    İstanbul’un en fazla tarım arazilerine sahip ilçelerinden olan Büyükçekmece’de İsrail tohumuna ambargo uygulanacak. Kastamonu’dan getirtilen ata tohumları ile üretilen siyez buğdayının ilk mahsulünden elde edilen siyez unu vatandaşlara ücretsiz dağıtıldı.

    Ata tohumundan üretilen siyez buğdayı

    Ata tohumlarına sahip çıkılması ve yerli tohumlarla tarım yapılmasına yönelik tarımsal faaliyetlere öncülük yapan Büyükçekmece Belediyesi, Büyükçekmece Tarım Üretim ve Pazarlama Kooperatifi (BÜTKOOP) ve Büyükçekmece Ziraat Odası işbirliğiyle geçtiğimiz yıl Celaliye’de ekilen siyez buğdayının ilk mahsulü alındı. Ata tohumunun kullanılması konusunda çiftçileri teşvik eden Büyükçekmece Belediyesi, ilçenin 800 hektarlık tarım arazilerinde bilimsel tarım tekniklerinin kullanılmasına yönelik üniversiteler ile de işbirliğini sürdürüyor. Kastamonu’dan getirilen siyez buğdayının ilk mahsulünden elde edilen unu vatandaşlara dağıtan Büyükçekmece Belediyesi ve Büyükçekmece Tarım Kooperatifi ata tohumun yaygınlaştırılmasına yönelik çalışmalarını da aralıksız sürdürüyor.

   “ Ölümden kurtaracak ilacı dahi olsa alınmaması ibadettir”

    Ata tohumunun insan sağlığı açısından çok değerli olduğunu, sahip çıkılması gerektiğini ve bu konuda kapsamlı bir çalışma başlatıldığını belirten Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün şu açıklamayı yaptı; “Büyükçekmece’de 800 hektar alanda çiftçilerimizle beraber iyi tarım yapmanın yollarını arıyoruz. Burada en çok dikkat çekmemiz gereken husus şudur; bizim ilk Kıblemiz Mescidi Aksa’yı bombalayan, çoluk çocuk, kadın, ,ihtiyar demeden katleden katil İsrail’in hibrit tohumlarını yani GDO’u tohumlarını yani insan sağlığına zararlı tohumlarını almaya devam ediyoruz. Biz Büyükçekmece Belediyesi olarak bu 800 hektarlık alanda ata tohumlarımızı kullanarak tarım yapmaya başladık ve devam ediyoruz. Bütün Türkiye herkes İsrail’in her bir tohumunu onun bize satmış olduğu insanları zehirleyen, insanları kanser eden hibrit ve GDO’u tohumlarını asla almamalıyız. Hiçbir şeyini almamalıyız. Eğer bizi ölümden kurtaracak ilacı dahi olsa alınmaması ibadettir. Bu nedenle Dünya Çiftçiler Günü’nde tarımsal faaliyetlerimiz içerisinde İsrail’in tohumları çok önemli yer tuttuğu için Türkiye’de bunu vurgulamak istedik. Bundan sonra Büyükçekmece’ye İsrail tohumu giremez. İsrail’in ürettiği hiçbir malzeme giremez. İnşallah Türkiye’ye de giremeyecektir. Lanetliyoruz. Dünya Çiftçiler Günü’nü kutluyorum.”

    


    

   Yorum Yazın